No comments yet

Prvé miesto z Dobšinskej zimy 2013!

Tak ako aj po minulé roky, sme aj tento rok zahájili sezónu podujatím Dobšinská zima. Prišli sme vyzbrojení hrotmi na ľad, čo sa zišlo, nakoľko vonkajšia teplota pri príchode do Dobšinej bola – 12°C. Prihlásených bolo cez sto posádok. Nakoniec na súťaž dorazilo 85. Súťažiaci boli rozdelení do 6tich kategórii podľa objemu A1 až A4 a dve kategórie plné zadnokoliek Z5 a Z6. V našej kategórii A1 štartovalo 18 vozidiel.

Záber z RS2, Dobšinská zima 2013

Záber z RS2, Dobšinská zima 2013

Súťažný deň začal tradične obhliadkami. Na obhliadky sme vyrazili zavčasu ráno, aby sme nemuseli obhliadať trate v kolónach. Súťaž pozostávala z troch tratí RS1 Vlčia Dolina, RS 2 Žrebčín a RS 3 Eurobus. My sme sa tešili hlavne na prvú z nich. Povrch na všetkých tratiach bol ľad, miestami sneh. Práve preto boli hroty a naša štvorkolka veľkou výhodou. Na RS1 sme dosiahli najlepší čas v našej kategórii a to 5:20,30 s nádskokom cez dvadsaťtri sekúnd. V absolútnom poradí to bol sedemnásty čas. Za nami boli vozidlá ako Ford Escort Cosworth, či niekoľko Subaru Impreza. Video z prvej rýchlostnej skúšky spustíte kliknutím [sem]. Prvý krát sme zvolili kameru na prilbe a z toho dôvodu sa nám ju nepodarilo poriadne nastaviť. Takže snímala viac vnútro nášho závodného stroja než trať pred nami. Verím, že zážitok z videa aj napriek tomu nebudete mať skazený.

Cieľ RS2, Dobšinská zima 2013

Cieľ RS2, Dobšinská zima 2013

 

Druhá rýchlostná skúška Žrebčin sa tešila veľkej diváckej návštevnosti. Každú posádku okomentoval a zhodnotil aj moderátor. Aj na tejto trati sme skončili v našej kategórii prví, s časom 3:41,37 a desať sekundovým nádskokom pred druhým súťažiacim. V absolútnom poradí sme sa umiestnili na devätnástom mieste s trojsekundovou stratou na Subaru Impreza. Video z druhej rýchlostnej skúšky spustíte kliknutím [sem].

Dobšinská zima 2013

Dobšinská zima 2013

Areál spoločnosti Eurobus  sa tiež tešil veľkej návštevnosti. Len čo sme prišli na štart, okamžite nás odštartovali a my sme si išli suverénne bez jediného zaváhania pre prvé miesto v našej kategórii. S časom 1:52,37 z tretej rýchlostnej skúšky s nádskokom cez 10 sekúnd sme ukončili naše účinkovanie na Dobšinskej zime 2013. Celkový čas 10:54,04 nám stačil vďaka Tomášovej bezchybnej jazde v absolútnom poradí na krásne 17-te miesto.

Záber z RS1, Dobšinská zima 2013

Záber z RS1, Dobšinská zima 2013

Ešte by sme sa v tomto článku radi aspoň v krátkosti vyjadrili na udalosti, ktoré sa udiali na posledných závodoch. Išlo o hrubé porušenie zvláštnych ustanovení pre túto súťaž niekoľkými posádkami. Smutné je, že skutočnosti, ktoré boli jasné aj samému organizátorovi si sám neodsledoval a bolo potrebné, aby jedna z posádok podala protest. Protestu posádky Polovka-Kovalčík, pod ktorý sa podpísali všetky tradične jazdiace posádky v triede A1 bolo nakoniec vyhovené a teda sám organizátor potvrdil porušenie zvláštnych ustanovení. Smutný fakt však ostáva ten, že posádky, ktoré vedome hrubo porušili pravidlá, sú označené ako odstúpení zo súťaže, než ako vylúčení.

Pódium Dobšinská zima 2013

Pódium Dobšinská zima 2013

Výsledky zo súťaže si pozriete [tu]. Je potrebné vybrať správnu kategóriu, prípadne absolútne poradie a rýchlostnú skúšku, prípadne všetky RS.

Post a comment

You must be logged in to post a comment.