No comments yet

Upršaný Prešov

Pre našich ďalších 36 ostrých kilometrov sme si išli opäť na východ. Tentokrát nás vítali v Prešove. Táto tridsaťšestka bola rozdelená do štyroch rýchlostných skúšok, dve z nich bol tradičný mestský okruh.

Podujatie bolo zorganizované veľmi pekne, mali sme viac času ako inokedy. Pohodlne sme vyrazili o siedmej ráno z domu. Medzi obhliadkami tratí a preberaniami sme stihli pozrieť nádherné centrum mesta spojené s kávičkou na terase a atmosféru dotvárajúcim slnkom v našich tvárach. To sme ešte nevedeli, čo bude robiť počasie v súťažný deň.

6

Už v predvečer súťaže sme videli na predpovedi, že bude asi pršať. Keďže už máme aj mokré pneumatiky (rozumej závodné pneumatiky do dažďa), nastala dilema. Pôjdeme na suchých alebo mokrých? Túto dilemu sme nemali jediní. Ráno chodilo po servise veľa nervóznych mechanikov a pilotov skúmajúc, kto na akých pôjde. Keď sa človek pozrel na oblohu, pomyslel si, že keď začne pršať, tak to ani neskončí. Napriek tomu sa takmer každý rozhodol pre suché pneumatiky ako aj my. 1

Len čo sme vyrazili z prvej časovej kontroly dosť silno sa rozpršalo. Nuž, to patrí k rally. Gumy moc nedržali, miestami sme išli ako keby na ľade. To sa prejavilo hlavne v druhej a tretej rýchlostke. Porvch trate, ktorý nám vyhovoval v plnej miere bol šotolinový úsek na jednej z rýchlostných skúšok. Pozrite si ho [tu] a [tu].

3

Avšak časovo sme boli na krásnom druhom mieste. Pred poslednou rýchlostnou skúškou sme sa toto naše umiestnenie dozvedeli, a preto našim jediným cieľom bolo druhé miesto udržať. Do poslednej chvíle sme boli v napätí, ale nakoniec náš čas 0:25:53.6 stačil na druhé miesto v kategórii P1 a šieste miesto v celkovom poradí. diváci

Je škodou, že sa organizátor rozhodol umiestniť slávnostnú rampu priamo do servisného parkoviska pred štadión. Priamo v centre mesta by si závodné stroje vyslúžili určite viac pozornosti.