Comments are off for this post

Ideme na ERC 49. Barum Czech Rally Zlín!

Často som sa v poslednom období stretával s otázkami môjho okolia, či ešte pretekám. Každá moja odpoveď sa začínala „áno, ale…“.

Sám nie som vôbec spokojný so skutočnosťou, že som už v pretekárskom aute viac ako rok nesedel. Všetko má však svoje dôvody. Už od svojich kostrbatých začiatkov v Rally pred viac ako ôsmimi rokmi sa mi podarilo nastúpiť na dráhu neustáleho posúvania sa vpred. (aspoň v rámci možností)

Začali sme v amatérskom Minirally, vylepšovali auto, neskôr prestúpili do náročnejšieho Slovenského Rally Pohára, zvíťazili sme vo svojej kategórii, prestúpili do Majstrovstiev Slovenska s novým autom, kde sa nám opäť podarilo zvíťaziť vo svojej kategórii.

Sadli sme opäť do nového a lepšieho auta. Tu sme však začali narážať na naše momentálne finančné limity a nemohli sme si dovoliť odjazdiť kompletný seriál MSR a bojovať tak o ďalší titul. V roku 2017 sme s Peugeotom 208 R2 odjazdili v priebehu roka 3 preteky a prišlo zamyslenie. Ako postupovať v ďalej tak, aby sme sa udržali v našich finančných možnostiach, ale zároveň aj udržali dobre rozbehnutú filozofiu neustáleho posúvania sa vpred.

Rozhodol som sa zvoliť taktiku účasti na vyšších, náročnejších a prestížnejších podujatiach predovšetkým v zahraničí, aj na úkor celkového počtu absolvovaných podujatí v roku.

Po zdanlivom útlme – ročnej prestávke a zhromažďovaní finančných prostriedkov, ten moment je konečne tu!

S veľkou radosťou a zároveň očakávaním a rešpektom oznamujem, že posádka Tomáš Vrábel – Marcel Hranka sa 16-18 augusta 2019 zúčastní súťaže MAJSTROVSTIEV EURÓPY V RALLY – legendárnej BARUM CZECH RALY ZLÍN na osvedčenom pretekárskom stroji Peugeot 208 R2.

Sledujte teda našu web stránku a najmä sociálne siete – FB VMrallytam, FB Tomáš Vrábel, Instagram vrabeltomas, ktoré začnú v najbližších týždňoch prekypovať obsahom príprav na toto úžasné podujatie, ako aj inými informáciami pre fanúšikov a návštevníkov súťaže.

Na záver tejto mimoriadne dobrej správy by som rád úprimne poďakoval najmä všetkým darcom 2% z daní, ako aj sponzorom, za to že nám zostali verní a neustále nás podporujú aj napriek extrémne zredukovanému počtu našich štartov oproti predchádzajúcim obdobiam našej pretekárskej kariéry. Bez Vašej podpory by sme túto správu určite nevydali, ĎAKUJEME!

Comments are closed.