Náš rally príbeh sa začala písať sezónou 2011, kedy sme s našim prvým závodným autom, Daihatsu Charade, ktoré sme svojpomocne postavili, odjazdili najnižší slovenský seriál v rally – Minirally cup (MRC). V súčte bodov premiérovej sezóny sme skončili na vynikajúcom treťom mieste v kategórii.

Cieľ do nasledujúcej sezóny (2012) bol prestup do vyššieho seriálu – Slovenský rally pohár, ktorý sa koná popri Majstrovstvách slovenska. Tento cieľ sa nám podarilo naplniť. Odjazdili sme kompletný seriál a zároveň vybojovali niekoľko vynikajúcich umiestnení na stupňoch víťazov, aj napriek slabšej technike oproti konkurencii.

Do sezóny 2013 sme opäť nastúpili s rovnakou technikou, aj keď vylepšenou o krátku súťažnú prevodovku. Výkon motora zostal nezmenený. Napriek konkurenčnej nevýhode sme okrem jednej súťaže vždy stáli na stupňoch víťazov. Vybojovali sme jedno víťazstvo, dve druhé miesta, jedno tretie a jedno štvrté miesto. V súčte bodov sme skončili za sezónu na tretej priečke, no nebyť neúprosného pravidla odpočítania bodov bolo by to ešte o stupeň vyššie.

Sezóna 2014 bola našou prvou majstrovskou sezónou. Podarilo sa nám to, o čom sme dovtedy iba snívali, stali sme sa víťazmi slovenského rally pohára v triede P1. V absolútnom poradí bez rozdielu kategórie z toho vyšlo neuveriteľné štvrté miesto. Tento výsledok bol zároveň maximom, ktoré sa s našim Daihatsu dalo dosiahnuť.

V sezóne 2015 sme vynechali väčšinu pretekov, z dôvodu pobytu v zahraničí. Napriek tomu sme však vyhrali obe súťaže, ktorých sme sa zúčastnili. Na začiatku sezóny to bola Dobšinská Zima a na konci sezóny Auto Show Slovakia Ring. Na auto show sme nastúpili s novou technikou – s Hondou Civic 1.6Vti, s ktorou sme sa následne vrhli aj do nasledujúcej sezóny. Do nasledujúcej sezóny sme sa museli pripraviť aj na zmenu zloženia tímu, keď dovtedajšieho spolujazdca Pavla Michalca nahradil Marcel Hranka.

Sezóna 2016 bola našou druhou majstrovskou sezónou, tentokrát ale v MSR. To znamená, že sme sa prvýkrát stali Majstrami Slovenskej Republiky v rally – konkrétne v triede 7. Tento obrovský úspech pre nás znamená splnenie veľkého sna a zároveň čiastkového cieľa VM rally teamu, pričom tento cieľ bol kedysi stanovený ako dlhodobý. Je to pre nás teda veľké zadosťučinenie a zároveň veľká motivácia do budúcnosti.

Na záver sezóny 2016 sme v rámci Autoshow vyskúšali profesionálnu továrenskú techniku – Peugeot 208R2. S týmto úžasným autom sme pokračovali aj v sezóne 2017. Kvôli vyšším nákladom na prevádzku sa nám podarilo absolvovať iba časť z pretekov MSR 2017.

Cieľom do ďalších sezón je pokračovať v pretekaní s týmto súťažným vozidlom, odjazdenie maximálneho možného počtu súťaží a pokiaľ by to okolnosti umožňovali, zisk ďalšieho majstrovského titulu.

Financovať tento nákladný šport nám pomáhajú naši reklamní partneri, ktorým ponúkame širokú škálu propagácie. Druhým zdrojom financií sú dary 2% z daní fyzických a právnických osôb, poukázané občianskemu združeniu Vrábel Motoršport. Všetky takto poukázané peniaze sú využité na chod nášho rally tímu.

Ďakujeme všetkým za podporu v uplynulých sezónach a tešíme sa na vás už počas najbližších pretekov osobne, alebo na sociálnych sieťach či webe www.vmrallyteam.sk!

Tomáš Vrábel