Comments are off for this post

Mikuláš Rally Slušovice 2023

Po troch sezónach, v ktorých sme naše pretekárske aktivity vykonávali výlučne na okruhu Slovakia Ring na tradičnej Autoshow sme sa rozhodli pre zmenu. Voľba padla mimoriadne obľúbenú “Mikulášsku” Rally v Slušoviciach pri Zlíne v Českej Republike.

Ešte väčšou zmenou ako voľba súťaže, bola voľba súťažného auta. Po dvoch ročníkoch Autoshow strávených za volantom legendárneho Mitsubishi Lancer EVO IX, som pociťoval túžbu opäť sadnúť do ostrého, fabrického pretekárskeho auta, v rally slangu takzvaného ostrého Áčka.

Zvažovali sme návrat k ostrému predokolkovému Peugeotu 208 R2, s ktorým úspešne absolvovali aj majstrovstvá Európy na Barum Rally pred štyrmi rokmi. Avšak túžba plniť si sny, skúšať nové veci a dobrá zhoda okolností to zariadila úplne inak.

Podarilo sa nám dohodnúť sa so stajňou Dominika Broža na osedlaní jeho nového Fordu Fiesta Rally3! Je to fabrický špeciál z dielne M-Sportu s výkonným turbo motorom,pohonom 4WD a takmer totožným podvozkovým ústrojenstvom s vozidlami najvyššej kategórie Rallly2.

Jazda s týmto autom je jednoducho splneným snom a už po abslovovaní prvých testovacích kilometrov mi bolo jasné, že ide o najlepšie auto, s akým som mal kedy možnosť jazdiť.

V závere sa chcem poďakovať veľmi pekne za podporu rodine, všetkým fanúšikom, sponzorom a podporovateľom prostredníctvom 2% z daní, bez ktorých by nič z tohto nebolo možné.

Ďakujeme.

Comments are closed.