No comments yet

Rally Lubeník 2013

V dňoch 16.-17.8.2013 sa uskutočnilo štvrté podujatie Slovenského rally pohára V. Rally Lubeník 2013. Súťaž pozostávala zo štyroch rýchlostných skúšok, ktoré sa jazdili v jeden deň.

Obhliadky tratí sa konali vo štvrtok. Zaujímavosťou bolo, že neboli nijakým spôsobom obmedzené. Na druhý deň v piatok nás čakalo administratívne a technické preberanie a podvečer slávnostný štart na rampe.

V našej kategórii P1 (do 1 400 cm3) štartovalo šesť posádok. Do prvej rýchlostnej skúšky sme vyštartovali 9:50 v sobotu ráno. Bola to RS 1 Hlinka, merala 10,5 km. Štart sa nachádzal kúsok od servisného parkoviska, viedla cez Turčok až do Sirku.

Po nej nasledovala RS 2 Teplý vrch, ktorá viedla z obce Rybník až po obec Teplý Vrch. Merala 8 kilometrov. Táto trať bola technicky najnáročnejšia a mali sme pred ňou rešpekt. Video z RS 2 si pozriete [TU].

RS 3 s názvom Ratková mala 11,5 kilometra. Viedla cez Rovné do Ratkovej. Po nej nasledoval krátky servis a po ňom znova rýchlostná skúška Hlinka.

V Lubeníku sme dosiahli štvrté miesto v kategórii P1 a do celkového hodnotenia sme si pripísali 10 bodov, čo nás drží na druhom mieste v kategórii P1.

Ďakujeme každému, kto nás podporil.

Post a comment

You must be logged in to post a comment.