No comments yet

Dobšinská zima 2015

logo

Po minulom blatovom roku nás tento rok počasie obdarilo veľkou nádielkou snehu a mínusových teplôt. Naposledy sme sa práve preto Dobšinskej zimy nezúčastnili. Tentokrát sme si túto show nenechali ujsť. 1

Nejazdilo sa v rámci Slovenského rally pohára, ale súťaž bola v rámci MiniRally Cup-u, kde sme začínali na svojom prvom závode pred štyrmi rokmi. Keď sa písal rok 2011, prišli sme po vlastnej osi, jazdili sme na obyčajných zimných pneumatikách, nevedeli sme ako sa píše rozpis a vôbec, ako to celé funguje. Odvtedy sa veľa zmenilo. Tentokrát sme mali okrem iného pripravené pneumatiky s hrotmi a boli sme pripravení využiť každú výhodu, ktoré má naše Daihatsu, a všetky skúsenosti, ktoré sme získali počas uplynulých 4 rokov.

2

Bola to veľmi kompaktná rally, Obhliadky sme spravili ani nie za hodinu, keďže rýchlostky boli vzdialené len kúsok od seba. Zaujímavé bolo to, že rýchlostku, ktorá sa najviac podobala na pravú rally, tj. RS Podkova, sme si mohli obhliadnuť len raz.

3 (2)

Prvú sme jazdili v tzv. Žrebčíne. Táto bola divácky veľmi zaujímavá, o čom svedčala aj účasť divákov s komentárom od profesionálneho rally komentátora. Onboard pozriete [TU].

4

Po príjazde do druhej rýchlostky, ktorá išla cez zasnežený les, sme si vypýtali od časomerača radšej tri minúty od vtedy, čo pred nami odštartovalo predchádzajúce auto. Už sa nám tri krát stalo (na uplynulých súťažiach), že sme dobehli pomalšie auto a nie je to nič príjemné pokiaľ sa nie je kde vyhnúť alebo vodič nepozerá do späťákov. Dobre sme spravili, pretože do cieľa len chvíľku pred nami dorazil náš súper. Neskutočne sme si ju užili, o čom svedčí aj toto [VIDEO]6

Posledné dve rýchlostky boli len kratučké a netrvali spolu viac než 4 minúty. 7

Pozrite si ešte toto [VIDEO] z celej súťaže.8Vyhrali sme našu kategóriu zo 14-tich štartujúcich a celkovo sme skončili na 12-tom mieste z viac než osemdesiat štartujúcich áut. Namiesto pohárov sa tentokrát rozdávali ručne vyrábané ocenenia.

5

Túto sezónu sa neplánujeme zúčastniť väčšiny závodov. V lete po skončení školy, plánujeme odísť na leto do USA. Po tom, čo sa vrátime, chceme odjazdiť rally Tríbeč, ktorá sa uskutoční 12. septembra. Taktiež plánujeme zmenu techniky, ale všetko je ešte vo hviezdach. V každom prípade ďakujeme za podporu a prosíme Vás, ak ste ešte tento rok nedarovali 2% z daní, je pre Vás určená táto stránka:

https://www.vmrallyteam.sk/obcianske-zdruzenie/

Stanete sa tak súčasťou nášho tímu a Vaše meno bude tiež umiestnené na závodnom aute!

sponzori142142

Post a comment

You must be logged in to post a comment.