No comments yet

Víťazstvo z MRC Gemer pre VM Rally Team 23.-24.9.2011

Pred súťažou v Gemeri, sme konečne zohnali závodné pneumatiky. Síce poľskej výroby, ale predsa sú lepšie než na čom sme jazdili na predošlých závodoch. Cez prázdniny sme prestavali bezpečnostnú klietku, vymenili sme závodné sedačky za homologizované a tiež závodné pásy. Prvý súťažný deň sa závodilo po tme, takže sme vybavili auto LED-diódami. Súťaž pozostávala z dvoch RS každý deň. Prvá bola RS Lipovník. Bola to pekná trať, ktorá prechádzala celou dedinou. Bola plná horizontov, miestami bola aj šotolina a obsahovala aj dva skoky. Druhá RS bola podobná, ako počas prvej súťaže v Dobšinej. Hneď po dorazení do Betliaru sme išli na obhliadku trate. V Lipovníku sme sa ihneď ľahko zorientovali, napísali sme si trať a už sme sa aj ponáhľali do Dobšinej do priestorov Eurobusu. Prvá časť trate bola šotolinová, rovnako aj štart bol na šotoline, čo nám hralo do kariet. Zbytok trate bol asfaltový. Na nej sme prvýkrát preverili naše nové pneumatiky. Tá časť pripomínala skôr slalomovú dráhu, než rally dráhu, avšak o to zaujímavejšia bola pre divákov.. Už pri tréningu bolo v priestoroch Eurobusu pár divákov a počas súťaže ich ešte mnoho pribudlo.

Štart celej súťaže bol v Betliari pred kultúrnym domom. Odtiaľ pokračovala každá posádka do Lipovníka. Nočná etapa bola veľmi zaujímavá. Určite nám pomohlo naše osvetlenie. Išli sme ako za dňa. Auto miestami trpelo, hlavne pri skokoch. Na konci tejto RS bol tiež rýchly horizont, kde sa dalo skočiť. Prvý súťažný deň sme aj leteli. Pred skokom auto nebolo zrovnané, čo nám obom spôsobilo veľkú dávku adrenalínu. Nakoniec sme dorazili do cieľa v poriadku. Odtiaľ sme sa ponáhľali do Dobšinej. Cestou z RS sme zistil, že máme povolený volant. Tak po rýchlej zastávke v Betliari sme pokračovali do Eurobusu. S prehľadom sme odjazdili dve kolá a so spokojným pocitom, že sa nič nestalo, sme sa najedli a išli spať. Ráno sme išli pozrieť na nástenku. Zostali sme v nemom úžase. Prvé miesto s 3-sekundovým nádskokom. Neubránili sme sa veľkej radosti. Pomysleli na naše šance v umiestnení v celkovom hodnotení. Druhý deň sme sa tiež snažili, ale dávali sme si pozor, aby to nedopadlo ako v Poprade. Štartovalo sa podľa celkového poradia za prvý súťažný deň. Štartovali sme siedmi za Ford Escort RS Cosworth. Odjazdili sme v Lipovníku ešte o 4 sekundy lepší čas a v Dobšinej to tiež nebolo najhoršie. Tam sa narozdiel od predchádzajúceho dňa jazdili 3 kolá. Druhý deň bolo umiestnenie o dva stupňe horšie, no napriek tomu sme sa mu tešili. Pri vyhodnotení sme stáli dva krát „na bedni“. Moderátor ocenil naše krátke skúsenosti, náš vek a s radosťou nám odovzdal prvé miesto za oba súťažné dni. MRC Gemer nám za oba súťažné dni priniesol 32 bodov a zaistil nám nádherné tretie miesto v celkovom poradí v najobsadenejšej kategórii. Za nami je prvá a veľmi úspešná sezóna v MRC.
Na záver článku a zároveň aj sezóny by sme chceli poďakovať ing. Petrovi Bučkovi, za to že nás na Gemer priviezol na karavane a tak sme sa mohli pohodlne vyspať a najesť. Ďalej ďakujeme firme LEDCOM, za LED diódové svetlá vďaka ktorým sme videli v noci rovnako dobre ako cez deň, firme ALCOR Topoľčany za to, že nám počas celej cezóny poskytovala dopravu na preteky a počas prázdnin možnosť prerábať auto vo svojich priestoroch. Tiež ďakujeme všekým sponzorom a ľuďom, ktorí nás podporili v našom snažení. A úplne nakoniec to najdôležitejšie, ďakujeme pánovi Milanovi Vráblovi – nášmu hlavnému technikovi, mechanikovi, manažérovi a sponozorovi v jednej osobe, za VŠETKO. Ďakujeme.

Comments are closed.