No comments yet

MRC Vranov nad Topľou 16.júl 2011

Vranov nad Topľou bol ďalej než ostatné súťaže a nedalo sa to zvládnuť jedným dňom prísť, odjazdiť a odísť. Prespali sme priamo vo Vranove. Trať sme si pozreli ešte večer. Cesta nebola rozbitá. Bola to pekná rýchla trať, merala 28km. Zákruty ideálne na rally, takmer ani za jednu nebolo vidieť. Na takúto rýchlu trať treba silný motor, krátku prevodovku, poriadne sliky, odľahčené auto. Ani jedno nemáme. S tým sme rátali a preto sme sa išli len pekne odviesť. Zážitok nám vylepšil aj intercom, konečne sme sa poriadne počuli. Súťaž to bola pekná. Časť trate išla aj cez dediny, pripomínalo to mestské okruhy. Ideálne na naberanie skúseností. Milo nás prekvapila pohostinnosť miestnych. Medzi RS sme si mohli vychutnať čaj. Zúčastnilo sa aj mnoho divákov. Stalo sa tam aj dosť nehôd. Súperi odtrhli koleso, dokonca jedna Lada, ktorá jazdilo mimo pohár, sa vykotúľala. Našťastie, nikomu sa nič nestalo. Z auta sme vyťažili maximum a umiestnili sme sa na 7. mieste z 10-tich posádok. Pripísali sme si 4 body a to nám zabezpečilo v celkovom hodnotení 32 bodov, 4.-6. miesto a na tretie nám chýba 6 bodov. Tešíme sa na ďalší závod.