No comments yet

Napínavá rally Lubeník

Lubeník 2014Posledná súťaž, ktorej sme sa zúčastnili bolo rally Lubeník hneď nasledujúci víkend po rally Hustopečiach, takže Tomáš bol rozjazdený a ako posádka sme boli zohraní. Účasť v súťaži nebola veľká. Dá sa povedať, že rok od roka klesá. V Slovenskom rally pohári bolo prihlásených jedenásť posádok a v našej triede P1 sme súťažili štyria. Očakávania pred súťažou, čo sa týka umiestnenia sme mali také, že by sa nám mohlo podariť tretie miesto, vzhľadom na výkon auta. Štartová rampa

Po prvej rýchlostnej skúške, ktorá viedla cez povestné “peklo” sme boli druhí, čo nás veľmi príjemne prekvapilo. S náskokom niečo cez päť sekúnd pred našim rivalom (Debnár-Volák na Suzuki Swift Gti) sme mierili na druhú rýchlostnú skúšku. Táto bola rýchlejšia, zameraná viac na výkon a o niečo menej technická. Avšak my sme si celkom užívali aj túto. 2Počas nej sme stretli posádku s poruchov na svojom aute, dovtedy jazdiacu na prvom mieste, konkrétne Šablatúra-Laurincová na Škode Felícii. Uvedomili sme si, že keď udržíme za nami Debnára, vyhráme. Po tejto rýchlostnej skúške stiahol Debnár náš náskok na neuveriteľnú jednu desatinu sekundy. Takže išlo do tuhého. Onboard z druhej rýchlostky pozriete [TU]3Pred nami bola ešte jedna rýchlostná skúška, ktorá bola rovnaká ako RS 1. Čiže nás čakalo “peklo”, ktoré sme boli odhodlaní ísť úplne na doraz motivovaní vidinou víťazstva. A rovnako na doraz išla aj posádka Debnár-Volák. Onboard z tejto RS určite odporúčam pozrieť, peklo začína od 04:57 a celú rýchlostku si pozriete [TU]4

Daihatsu fungovalo bezchybne. Určite kvôli tomu, že po rally Hustopeče, kedy bolo len 3 dni času sa mu Tomáš s otcom intenzívne povenovali. Okrem iného vymenili tesnenie pod hlavou, zrovnali hlavu a doladili všetko tak, aby sme nemali také problémy ako v Hustopečiach. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nakoniec sa nám podaril historický úspech a to taký, že sme vo vzájomnom napínavom súboji zvíťazili. V poslednej rýchlostke sme sa ešte zlepšili o päť sekúnd. Rovnako aj posádka Debnár-Volák sa vo svojom prejazde zlepšila o šesť sekúnd. To im však na prvenstvo nestačilo. Vyhrali sme kategóriu P1 s náskokom niečo cez štyri sekundy. Z víťazstva sme mali veľkú radosť nielen my, ale snáď aj veľa mechanikov nielen z nášho teamu.

V priebežnom hodnotení Slovenského rally pohára sme umiestnení s 50timi bodmi na druhom mieste v kategórii P1 so stratou 5 bodov na posádku Debnár-Volák. Do konca sezóny nás čakajú ešte 3 súťažné dni, kedy sa budú rozdeľovať body. V celkovom poradí nám patrí šieste miesto.

Najbližšie mierime na MRC Liptov 2014. Držte nám palce!