No comments yet

Sklamanie


Tento príspevok je výsledok rozhorčenia nad postojom Slovenskej asociácie motoristického športu k účasti posádok na rally Hustopeče 2014.

V skratke organizátor rally Hustopeče 2014 chcel spraviť atraktívne preteky pre posádky zo Slovenskej republiky. Atraktívne tým, že pripravil viac kilometrov a umožnil štartovať pod zaplatením nižšieho štartovného. Vyzeralo to ideálne. Teda aspoň pre posádky zo západu. Keďže nemusíme prejsť 300km na to, aby sme odjazdili 30 km, stačilo by nám prejsť 140 a odjazdili by sme 77 kilometrov (ostrých, súťažných, závodných). Nemuseli by sme platiť štartovné 120 Eur za 30 kilometrov, ale 90 eur (štartovné + poistenie) za 77 km. Čiže my ako posádka zo Slovenského rally pohára, by sme si vyskúšali jednu súťaž v českom rally pohári. Znie to výhodne, že? No, samozrejme, je v tom háčik.

Všetko by bolo ideálne, keby niekto v tomto nevidel problém. A kto by tak v tom mohol vidieť problém? No predsa organizácia, ktorá PODPORUJE a ROZVÍJA motoršport na Slovensku. Problém je vo farbe. Namiesto červenej máme zelenú. Teda pardon. Myslím tým farbu licencií (namiesto národnej máme pohárovú). Na prvý pohľad to dáva logiku. Veď zahraničná súťaž, väčšia licencia. Áno. Avšak aký je rozdiel medzi tými licenciami? Absolvujeme dáke iné školenie, držbou tej licencie získame nejaké lepšie schopnosti? Rozdiel je v poplatku za licenciu. Za každú jednu licenciu treba doplatiť 100 Eur. Áno, 100 Eur. V tom je ten háčik. Čiže súťaž sa predraží z 90 Eur na 290 Eur za 77 km, z toho 200 Eur pôjde SAMŠ (*Slovenská asociácia motoristického športu).

V poriadku. Zaplatíme 200 eur navyše. Avšak, akú protislužbu dostaneme? Je spravodlivé týchto 200 eur očakávať?

No dobre, je to v predpisoch. Aj nacistické Nemecko malo nejaké zákony, hneď to potom znamená, že to tak má byť a že je to spravodlivé?

Najbližšiu súťaž, ktorú sme jazdievali (áno, minulý čas) bola rally Tríbeč, aj tá už je pasé. Ktovie prečo? No, ale to je už iná téma…

Ešte nakoniec malá poznámočka. Organizátorovi rally Hustopeče nevadila účasť slovenských rally posádok s druhoradou licenciou až pokiaľ sa neozvala vyššie menovaná organizácia. Aj samému organizátorovi to je na smiech, že v jeden deň nie sme spôsobilí štartovať a na druhý deň áno.

Takto sa motoršport nepodporuje.

 

 

Post a comment

You must be logged in to post a comment.