No comments yet

Súťaž na Liptove

Nakoľko sa blížia rally Košice (už o dva týždne), rozhodli sme sa, že sa pred nimi musíme niekde rozjazdiť. Ako dobrá príležitosť sa naskytlo MRC Liptov. Prijateľné štartovné a veľa ostrých kilometrov. V piatok nás čakali obhliadky tratí. Keby vieme ako skončia, možno by sme si výlet na Liptov aj odpustili.

Hneď pred obhliadkou RS 1 nám spod kapoty Golfa začal valiť kúdol pary. Hneď nato sme zistili, že je to veľký problém. Voda spod auta tiekla prúdom. Nič iné nám nezostávalo, len zísť s vypnutým motorom späť do dediny odkiaľ sme zavolali Vlada, teda človeka, u ktorého sme boli ubytovaní. To je zaujímavy príbeh. Chvíľu predtým ako sme išli obhliadať trate sme sa ubytovali v Žiari. Zistili sme, že pán domáci je veľký fanúšik všetkých motoršportov a tiež sám voľakedy jazdieval. Ponúkol sa nám, že keď budeme niečo počas súťaže potrebovať, máme sa na neho obrátiť. Verili sme, že to potrebovať nebudeme. Takže sme mu zavolali nech nás príde odtiahnuť. Zatiaľ čo Tomáš čakal na odťah, ja som sa zviezol s posádkou Vancík – Vancíková a napísal som si aspoň nejaký rozpis. Na druhý deň boli síce obhliadky tiež, ale v opačnom smere. Nakoniec sa ponúklo pár posádok, že nám svoje auto požičajú na obhliadku. To sme nakoniec ani nepotrebovali, lebo sme išli obhliadky nakoniec na aute Vlada, u ktorého sme boli ubytovaní. Rozpis sme si napísali a vyčerpaní sme išli spať, aby sme ráno boli svieži.

V sobotu sme poobhliadali zvyšok rýchlostiek – tiež na Vladovom aute. Týmto by sme mu radi poďakovali aj za spojazdnenie Golfa, inak by sme sa v sobotu domov zrejme nedostali, kiež by bolo takýchto ľudí viac. Vladove auto sme pri obhliadkach dlho netrápili a trate sme prešli iba raz. Ráno o deviatej sme vyrazili na prvú rýchlostku. Celkovo sa jazdilo na dvoch tratiach a tie sa išli po dva krát v každom smere. Dve kolá doobeda a dve poobede. Čiže 8 kratších rýchlostiek. Prvé dve sme si aj nahrali, na ďalšej sa nám minula batéria v kamere 🙂 Skončili sme štvrtí. Nabrali sme minútu aj desať sekúnd len na penalizáciách za prejazdy retardérmi. Na ‘bedňu’ to tentokrát nebolo, ale zabavili sme sa a vôbec, sme radi, že sme to vyriešili s tými obhliadkami a nemuseli sme ísť bez závodenia domov. Tak, a teraz sa tešíme na 40-ty ročník rally Košice. Držte palce!

A na záver ešte niekoľko fotiek:

Piatkové zaujímavé momenty

Piatkové zaujímavé momenty

Golf sa rozhodol že obhliadať sa nebude

Golf sa rozhodol že obhliadať sa nebude

Pred štartom

Pred štartom

Prejazd jedným z retardérov

Prejazd jedným z retardérov

liptov3

Post a comment

You must be logged in to post a comment.