No comments yet

Vynikajúci výsledok z domácej rally

Logo rally Tríbeč 2013

Rally Tríbeč 2013

Jediná rally súťaž, ktorá sa koná na západe, rally Tríbeč 2013 sa uskutočnila 1-2. 6. 2013 v Topoľčanoch a blízkom okolí. Druhé podujatie v Slovenskom rally pohári pozostávalo z necelých 292 kilometrov a ôsmych rýchlostných skúšok v celkovej dĺžke 73 kilometrov.

Trate sme obhliadali štvrtok a piatok, pričom piatok večer sa uskutočnil aj slávnostný štart v centre Topoľčian, kde k nášmu prekvapeniu prišlo veľa divákov a rovnako aj našich priaznivcov.

Rozhovor na slávnostnom štarte

Slovenský rally pohár, mapa prvej etapy (sobota)

Preteky pre nás začali v sobotu ráno, keď sme vyrazili zo servisu na rýchlostku do Ješkovej Vsi, odkiaľ sa pretekalo do Skýcova. Na konci nás zachytila aj jedna kamerka 🙂 pozriete [TU]. Po prvej rýchlostnej skúške sme boli na piatom mieste v našej kategórii s časom 5:52,7 a na štvrtého Polovku sme strácali 5,4 sekúnd a na prvého Kekaňáka (obaja na Felícii) 18,1 sekúnd. Po tejto rýchlostnej skúške odstúpil Debnár na Suzuki Swift, ktorého zradila prevodovka, a tým sme sa posunuli na štvrté miesto.

Foto z mestského okruhu

Druhá rýchlostná skúška viedla z Dolných Vesteníc do Uhrovca, známa ako Jankov Vŕšok. V tejto rýchlostnej skúške sme stretli stojaceho Polovku na Felícii, ktorého zradila jeho spojka. Tým pádom sme po druhej rýchlostke boli s časom 11:48,2 na treťom v mieste v kategórii, so stratou 10 sekúnd na druhého Šablatúru na Felícií a 30,4 sekúnd na prvého Kekeňáka.

Foto z mestského okruhu 2

Tretia rýchlostná skúška bol mestský okruh v Topoľčanoch, pričom sa na ňom jazdili tri kolá a celkovo meral necelých 7 kilometrov. Na mestský okruh sa prišlo tradične pozrieť mnoho divákov. Okruhy nevyhovujú nášmu Daihatsu pre nízky výkon, náhon na všetky štyri kolesá a z toho dôvodu sa naše straty zvýšili na 23 sekúnd na druhého a minútu na prvého Kekeňáka.

Výjazd z retardéra

Posledná rýchlostka zo soboty RS 5 Vestenice 2, bola totožná s RS 2, tú sme si neskutočne užili. Prvý krát v Slovenskom rally pohári sme rýchlostnú skúšku vyhrali vďaka Tomášovej bezchybnej jazde. Celé video z nej si pozriete [TU]. Udržali sme si na nej získané druhé miesto v kategórii s celkovým časom 32:35,7 so stratou na prvého vo výške 01:23,6 a nádskokom 23,8 sekúnd. Nakoľko sa výsledky z nevysvetliteľného dôvodu na internete zmenili boli sme presvedčení, že sa nachádzame po prvej etape na treťom mieste, so stratou 22 sekúnd na druhého.

Slovenský rally pohár, druhá etapa (nedeľa) Rally Tríbeč 2013

Po poriadnom oddychu v sobotu večer sme svieži vyrazili s chuťou do druhej etapy. Po našej obľúbenej šiestej rýchlostke sme zistili, že sme o 6 sekúnd stiahli nádskok druhého jazdiaceho Šablatúru. To nás veľmi nabudilo a v siedmej rýchlostnej skúške Tríbeč sme vydali zo seba maximum. Tentokrát nie len z auta, ale aj z nás. Parádne sme sa odviezli. Celé video z tejto trate si pozriete [TU].

Následne sme zistili, že sme na druhom mieste, avšak s oveľa väčším náskokom než sme čakali. Posledná RS bola teda ‘jazda na istotu’, avšak aj napriek tomu Tomáš náš čas zlepšil ešte o tri sekundy, oproti predošlému prejazdu. Náš krátky prejazd z poslednej RS 8 pozriete [TU].

Čas 53 minút 21,5 sekundy nám stačil na nádherné druhé miesto v kategórii so stratou takmer dve minúty na prvého Kekeňáka a s náskokom cez jednu minútu.